Ezek a Samsung telefonok leggyakoribb hibái (javítási tanácsokkal)

Samsung telefonok leggyakoribb hibái
Bár a Samsung évek óta gondosan ügyel arra, hogy ne fordulhasson elő újra egy a Galaxy Note 7-botrányhoz hasonló eset, azaz kimagasló minőségellenőrzésnek vetik alá modelljeiket, azonban így is vannak olyan hibák, amelyek gyakrabban előfordulhatnak.

Ezek bizonyos mértékékig típus- és márkajellegnek tekinthetők, amihez hasonló lista ugyanúgy összeállítható például a Xiaomi, a Honor, az Apple vagy bármelyik másik gyártó termékei kapcsán.

Az alábbiakban ezért összegyűjtöttük a Samsung telefonok leggyakoribb hibáit, és javítási tanácsokkal, valamint hasznos tippekkel és trükkökkel kiegészülve adjuk át nektek sokéves szerviztapasztalatunkat.

Samsung bekapcsológomb hiba

Talán sokaknak meglepő lehet, de a fórumbejegyzések és a felhasználói tapasztalatok is azt támasztják alá, hogy a Samsung telefonjainál az öt leggyakoribb hibajelenség közül az egyik a bekapcsológombhoz kapcsolódik.

Ez a kis alkatrész azt a célt szolgálja, hogy felébresszük a készüléket vagy éppen elaltassuk, illetve ki- és bekapcsoljuk, azaz kifejezetten frusztráló lehet, ha a gomb nem reagál megfelelően.

Mikor szükséges a Samsung bekapcsoló gomb csere

A legtöbbször a régebbi modelleken fordul elő, amikor a gyakori és tartós használatból kifolyólag mechanikai kopás lép fel, de előidézhetik szoftveres hibák, néha nedvesség, kosz és por együtthatója.

 

Megoldás a Samsung bekapcsológomb hibára:

 

  • A telefon újraindítása: Mivel előfordulhat, hogy a problémát csak szoftveres galiba idézi elő, ezért az első és legfontosabb, amit megtehetünk, ha újraindítjuk a telefont – már amennyiben a bekapcsológomb közben még reagál. Egyszerű, de gyakran hatékony trükk!
  • Tisztítsuk meg a bekapcsológombot: Bár a bekapcsológomb mögé csak extrém esetben tud kosz és por kerülni, azonban a környező részekben megakadhatott annyi törmelék, ami a gomb diszfunkcióját eredményezheti. Ellenőrizzük és próbáljuk megtisztítani, kicsit megkocogtatni a gombot, illetve a közelében a házat.
  • Gyári beállítások visszaállítása: Noha ritkán hoz eredményt, ha az egyszerű újraindítás nem segített, de amennyiben kellően elszántak vagyunk, és van gyorsan visszaállítható mentésünk mindenről, akkor a gyári beállítások visszaállítását is megpróbálhatjuk ilyenkor, hiszen előfordulhat, hogy valami nagyobb szoftveres galiba idézi elő a hibát.

  • Forduljunk szervizhez: A bekapcsológomb problémájának alaposabb feltárásához gyakran mélyebbre kell nézni a telefonban, amihez legalább a hátlapot mindig el kell távolítani, és ez már képzett szerviztechnikus feladata, ezért szűnni nem akaró jelenségnél kérjük inkább telefon szerviz segítségét. Mechanikai hiba esetén a bekapcsoló gomb cseréje sem jelent akadályt!

Samsung kijelző hiba

Bár valamennyi okostelefonról elmondható, hogy a kijelző problémája a leggyakoribb meghibásodások közé sorolható, de a Samsung sem kivétel, és előfordulhat olyan eset, amikor nem egyértelmű fizikai sérülés, hanem valamilyen egyéb probléma idézi elő ezt a jelenséget.

Samsung kijelző hiba

Ilyenkor a felhasználók általában azt tapasztalják, hogy a képernyő egyáltalán nem vagy csak részlegesen reagál, villog, esetleg lefagy vagy csíkozódik. A háttérben ilyenkor egyszerűbb szoftveres problémák, de akár súlyosabb hardveres hibák is meghúzódhatnak, diagnosztikájuk pedig lényegesen nehezebb, mint egy törött kijelzőnek.

Megoldás a Samsung kijelző hibára:

 

  • Indítsuk újra a telefont: Ez az egyszerű trükk nagyon sok esetben kitűnően működhet, ha a probléma hátterét valamilyen szoftveres galiba idézi elő, márpedig amikor nem látható sérülésről beszélünk, gyakran ez áll a háttérben.
  • Vizsgáljuk meg alaposan a kijelzőt: Előfordulhat olyan eset, hogy a telefon kijelzőjét bár fizikai sérülés érte, az mégsem egyértelmű, mert a repedés például a védőfólia mellett fut, vagy nincsenek külsérelmi nyomok, de a képernyő belső része eltörött. Ha ezt kizártuk, mert a készülék nem volt a zsebünkben vagy a táskánkban, illetve nem esett le sehonnan, akkor érdemes maradni a szoftveres trükköknél.
  • Gondoskodjunk a szoftveres frissítésekről: Nagyon sokszor a nem naprakész szoftver is előidézheti a Samsung kijelző hibáját. Emiatt érdemes frissíteni a rendszerszoftvert, a kezelőfelületet – csak stabil frissítéseket alkalmazzunk –, illetve a Play Áruházban is nézzük meg, hogy vannak-e olyan applikációk, amelyekhez érkezett frissítés, hiszen ezek is okozhatnak képernyőproblémát.
  • Gyári beállítások visszaállítása: Ha teljesen biztosak vagyunk abban, hogy a kellemetlen kijelzőhibákat szoftveres háttér idézte elő, akkor mentsünk minden fontos adatot a készülékről és állítsuk vissza a gyári beállításokat. Amennyiben valóban szoftveres galiba állt a háttérben, akkor ez megoldja a problémánkat.

Kérjük szerviz segítségét: A képernyőhibák hátterében gyakran húzódhatnak meg olyan fizikai sérülések, amelyek kívülről nem láthatók, de szétszerelés után nyilvánvalóvá válnak, és ilyenkor gyakran csak a telefon kijelző csere jelenthet

Samsung akkumulátor hiba

Az akkumulátor a kijelzőhöz hasonlóan valamennyi okostelefon esetében nagyon kényes alkatrész. Bár esetében nem is annyira a fizikai sérülésektől, mint inkább a folyamatos terhelésből fakadó meghibásodásoktól kell tartanunk.

Nagyon fontos tudnivaló, hogy minden telefon akkumulátornak van egy bizonyos élettartama, ami a megfelelő töltéssel némileg egyensúlyozható, kitolható, de előbb vagy utóbb – általában 2-3 év után – már érezhetővé válnak rajta a természetes elhasználódás jelei, az üzemidő csökkenése.

Samsung akkumulátor hiba

Természetesen más esetekben is felléphet Samsung akkumulátor hiba, amihez jellemző problémák társulnak, mint például a hirtelen drasztikus merülés, a terhelés alatti kikapcsolás vagy az, ha a telefon egyszerűen nem kapcsol be. 

Az utóbbi jelenségek többsége azonnali telefon szervizes beavatkozást igényel, egyéb esetekben azonban érdemes megpróbálni az alábbiakat.

Megoldás a Samsung akkumulátor hibára:

 

  • Optimalizáljuk a beállításokat: Nagyon gyakori eset, hogy egy telefon akkumulátorának alapvetően nincs semmi baja, a gyorsabb merülést jellemzően az optimalizálatlanság idézi elő. Érdemes ilyenkor kipróbálni, hogy a fényerő csökkentésével, a szükségtelen értesítések kikapcsolásával és a felesleges energiazabáló háttéralkalmazások bezárásával van-e változás. Ha van, akkor máris megtaláltuk az okokat!
  • Ellenőrizzük az akkumulátor állapotát: Az újabb Samsung telefonokon már található egy Samsung Members alkalmazás, amely lehetőséget ad a hibás elemek feltárására, így akár az akkumulátor állapotát is gyorsan ellenőrizhetjük vele. Ha itt hibát kapunk, akkor annak javítása jellemzően szervizfeladat.
  • Rendszerfrissítés: Ha okostelefonunkon elavult rendszer fut, azt akkumulátorproblémák esetén szintén érdemes frissíteni, mert gyakran kapnak a régebbi modellek is olyan frissítést, amelyek javítják az akkumulátorkezelést és optimalizálják a teljesítményt.
  • Szakszerű diagnosztika telefon szervizben: Az akkumulátor hibák hátterében számos probléma meghúzódhat, amelyek feltárásához szakszerű diagnosztikára van szükség egy telefon szervizben. Bár a legtöbbször csak a telefon akkumulátor csere segíthet az ilyen esetek megoldásában, azonban lehetnek kivételek, amikor a javítás egyszerűbb és olcsóbb is lehet.

Samsung WiFi és hálózati hiba

A modern világban elengedhetetlen, hogy egy telefon folyamatosan csatlakozni tudjon a világhálóhoz, ezért a gyakori hibák között emlegethetjük a Samsung telefonok kapcsán a WiFi és hálózati problémákat.

Gyakori jelenség ilyenkor, hogy a Samsung telefon nem csatlakozik a WiFi-hez, lassú az internetsebesség vagy előfordulnak hálózati kimaradások, amelyek nemcsak a munkavégzést és a szórakozást, hanem az általános felhasználást is negatívan befolyásolják

Samsung WiFi és hálózati hiba

Mivel a Samsung hálózati hibák megoldására a legtöbbször csak a szolgáltató tud megoldást, ezért a felhasználók legfeljebb annyit tehetnek, hogy újraindítják a készüléküket, illetve ki- és bekapcsolják a mobilinternetet.

A WiFi problémák azonban ennél összetettebbek, így lássunk azokra néhány megoldást.

Megoldás a Samsung WiFi és hálózati hibára:

 

  • Állítsuk be újra a WiFi kapcsolatot: Amennyiben korábban minden rendben volt a vezeték nélküli hálózattal, de egyik napról a másikra problémákat tapasztalunk, a legegyszerűbb megoldás általában az, ha töröljük a telefonból a mentett WiFi beállításokat és újracsatlakoztatjuk a telefont.
  • Frissítsük a telefont: Mindig győződjünk meg ilyen esetekben arról, hogy Samsung telefonunkon a legfrissebb szoftverek futnak. Ez azért fontos, mert bizonyos frissítések gyakran javítják a csatlakozási problémákat és a hálózati teljesítményt, így elképzelhető, hogy csak ez a baj.
  • Ellenőrizzük a fizikai sérüléseket: Ritka eset, de előfordulhat, hogy a hálózati problémákat egy Samsung telefonnál valamilyen fizikai sérülés idézte elő. Ha a készülék nem olyan régen leesett valahonnan, érdemes elvinni telefon szervizbe az alaposabb diagnosztika érdekében.
  • Állítsuk vissza a hálózati beállításokat: Amennyiben a fentieket mind kipróbáltuk és kizártuk a fizikai sérülést, elképzelhető, hogy valami komolyabb beállítási galiba áll a háttérben. Ilyenkor a hálózati beállítások visszaállításával egy drasztikus, de sok esetben működőképes megoldást találhatunk a hiba elhárítására, hiszen ez minden mentett WiFi adatot töröl, noha igaz: a Bluetooth és az egyéb hálózati beállításokat is.

Samsung WiFi és hálózati hiba

A gyakori Samsung telefon hibák közül mindenképpen ki kell emelnünk még a szoftveres problémákat, amelyek számtalan formában megjelenhetnek. Tapasztalhatjuk váratlanul összeomló alkalmazásokkal, de akár az operációs rendszer nem megfelelő működésével is.

A felhasználók gyakran találkoznak ilyenkor lefagyott képernyővel, nem nyíló alkalmazásokkal vagy megmagyarázhatatlan lassulással, amelyek közül főleg utóbbit más is okozhat – még akkumulátor hiba is –, azonban a legtöbbször inkább szoftveres galiba, amely általában könnyedén orvosolható.

Megoldás a Samsung szoftver hibára:

  • Frissítsük a rendszert és az alkalmazásokat: Amennyiben korábban minden megfelelően működött, és elérhető frissítés a telefonunkhoz vagy az egyes alkalmazásokhoz, akkor érdemes azokat letölteni, mert sok esetben megoldást jelentenek a hibára. Ha a probléma éppen az update letöltése után jelentkezett, akkor érdemes inkább visszaállítani a korábbi működőképes verziót.
  • Gyorsítótár törlése: Nagyon gyakori jelenség a szoftveres hibáknál, hogy a gyorsítótár olyan adatokat tárolt el, amelyek problémás működést eredményezhetnek. Ilyenkor nincs más teendőnk, mint a gyorsítótár teljes törlése, ami a legtöbbször megoldja az összeomlásokat és javítja a teljesítményt.
  • A problémás alkalmazások újratelepítése: Ha a szoftveres hiba csak egy-egy alkalmazásnál jelentkezik, akkor érdemes lehet kipróbálni a problémás applikáció törlését és ismételt feltelepítését. Ezzel eltávolíthatjuk a sérült adatokat, és minden visszaáll az alapértelmezett beállításokra.
  • Gyári beállítások visszaállítása: Ha olyan súlyos szoftveres hibát tapasztalunk Samsung telefonunkkal, hogy azt a fenti módszerekkel sem lehet megoldani, akkor érdemes kipróbálni a gyári beállítások visszaállítását. Ezt csak adatmentés után szabad alkalmazni, de ha valóban szoftveres gond volt, akkor ennek meg kell oldania.

  • Kérjük telefon szerviz segítségét: Amennyiben mindent kipróbáltunk, de semmi sem hozott eredményt, akkor könnyen előfordulhat, hogy nem is szoftveres hiba generálja a problémát, hanem hardveres gond, ami legrosszabb esetben alkatrészcserével orvosolható.
Poszt megosztása
Scroll to Top